Sara Kolak vratila se u Ludbreg nakon što je na Europskom prvenstvu u Amsterdamu osvojila brončanu medalju u bacanju koplja bacivši novi hrvatski rekord od 63.50. Jučer su je u jutarnjim satima dočekali gradonačelnik Dubravko Bilić i župan Predrag Štromar kako bi joj čestitali na uspjehu.
– Zahvalila bih se svima, posebno gradu Ludbregu, klubu u Rijeci i Sandri Perković koja je uvijek uz mene i velika mi je podrška. Hvala i mojim roditeljima bez kojih ove medalje ne bi bilo. Iza mene je važno natjecanje i još zapravo nisam svjesna onoga što se dogodilo, emocije se još nisu slegle. – rekla je Sara Kolak.
Prvi Sarin cilj na europskom prvenstvu bio je ući u finale, a potom biti među prvih osam. No, napravila je Sara puno više.
-Izvanrednu stvar za Ludbreg je napravila Sara. Ona je promovirala naš grad diljem Europe. Svi sada znaju za Ludbreg i za jednu skromnu, pametnu i lijepu građanku našeg grada i ona predstavlja sve nas gdje god da kroči – rekao je gradonačenik, Dubravko Bilić.
Na uspjehu joj je čestitao i župan.
– Ona je od onih pojedinaca koja pokazuje mladima na koji način se treba raditi i truditi i na koji način se učiti. Ja se nadam da će ubuduće biti sve više takvih primjera koji će mlade sportaše privući na igralište i treninge – rekao je župan, Predrag Štromar.
U poslijepodnevnim satima priređen je i doček Sare Kolak na ludbreškom Trgu. Emotivno i uz pokoju suzu Sara je stala pred svoje sugrađane.
-Zahvalila bih svima što ste došli tu i što ste me dočekali. Ovo budem zapamtila dok sam živa. Zahvalila bih se i svom treneru Andreju Hanjšeku koji je uz moje roditelje i klub zaslužan za sve. Oni su kada me nakon ozljede nigdje nije bilo, bili uz mene, ulagali pouzdanje u mene i vjerovali u mene. Zahvalila bih se i Sandri Perković i cijeloj ekipi na EP-u koji su mi bili velika podrška i točno u pravom trenutku su znali što mi treba reći. Stvarno imam sreće što imam tako dobre ljude uz sebe – rekla je Sara Kolak.
Na bini glavnog trga ju je dočekao i gradonačelnik grada Ludbrega Dubravko Bilić koji joj je za njen uspjeh na Europksom prvenstvu predao staklenu plaketu, a isto tako se obvezao da će uz župana Predraga Štromara kupiti toliko potrebnu sportsku opremu.
-Dogovorio sam sa županom Varaždinske Županije da ćemo Sari za trening kupiti koplje s obzirom da Sara ima najmanje koplja od svih ovih vrhunskih sportašica. Mi ćemo joj na taj način pomoći, kako bi u Rio otputovala još spremnija. – rekao je gradonačelnik Dubravko Bilić koji je naglasio kako je ova brončana medalja za Ludbreg i sve njegove stanovnike zlatnog sjaja.
Na glavnom trgu Ludbrega iscrtala se bijela linija duljine Sarinog novog hrvatskog rekorda, a postavljena je i metalna pločica na kojoj je upisan datum i mjesto gdje je rekord postavljen, dok je Sara najavila da njeno vrijeme u svjetskoj atletici tek dolazi.
Iza Sare Kolak puno je lijepih dana i trenutaka, a ispred nje su još brojna natjecanja. Vjerujemo kako će uspjeti u svome naumu jer to iskreno, vrckavo biće zaslužuje sve ono najveće. Sretno Sara i zapamti da je tvoj Ludbreg uvijek uz tebe!












