Lokalna akcijska grupa Izvor u suradnji s Gradom Ludbregom organizirala je u petak Radionicu – Javnu raspravu na teme: Mogućnosti i usluge koje Lokalna akcijska grupa može pružiti obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima i stanovništvu Grada Ludbrega te Program ruralnog razvoja 2014.-2020. Prezentirane su mogućnosti javljanja na natječaje Europske unije, vezane uz ulaganje u građenje ili opremanje poljoprivrednih objekata, kupnju poljoprivredne mehanizacije, gospodarskih vozila, strojeva i opreme. Radionici je prisustvovala i zamjenica ministra poljoprivrede, Snježana Španjol.
– Radi se o ukupnom iznosu koji je temeljem Ugovora o pristupanju, Republika Hrvatska dobila za jedan i za drugi fond negdje oko 700-750 milijuna eura. Tu govorimo i o nacionalnom programu za vino, pčelarskom programu, školskom voću, o programu ruralnog razvoja, izravnim plaćanjima. To je iznos koji se odnosi na godišnjoj razini i radi se o značajnim sredstvima i uvjerena sam da može napraviti puno pozitivnih stvari u poljoprivredi. – rekla je zamjenica ministra poljoprivrede, Snježana Španjol. Predavanje je održao voditelj ureda LAG-a Izvor Matija Zamljačanec. – LAG Izvor u svojoj domeni obavljat će radove pripreme natječajne dokumentacije za članove, u najvećem dijelu tu se radi o OPG-ima. Radimo pripreme za one projekte gdje ne treba pismo preporuke, dakle do 200 tisuća kuna, odnosno jednostavniji projekti. – pojasnio je M. Zamljačanec.
U sklopu posjete Gradu Ludbregu zamjenica ministra poljoprivrede Snježana Španjol u društvu gradonačelnika Dubravka Bilića, zamjenika župana Alena Kišića, zamjenice gradonačelnika Vere Jadanić, gradskog vijećnika Nikole Vidakovića i pročelnice Jedinstvenog upravnog odjela u Gradu Ludbregu, obišla je staklenik cvijeća u vlasništvu Mirjane i Dubravka Herega te farmu za proizvodnju jaja Luneta d.o.o




